Vllaznia e Shkodrës turpërohet në shtëpi nga Valur, eliminohet nga garat evropiane

22:45 | 18 Korrik 2024
KRG

Valuri islandez ishte tepër i fortë për Vllazninë, duke fituar në Shkodër me rezultat 4-0, duke i eliminuar shkodranët nga Liga e Konferencës.

Ndryshe nga një javë më parë, ku Vllaznia tregoi personalitet dhe u ndëshkua vetëm në fund, në “Loro Boriçi”, shkodranët treguan një tjetër fytyrë, në një takim ku mbizotëruan gabimet dhe pësuan tre gola në pjesën e parë.

Sigurdsson, Tryggvason dhe Pedersen shënuan golat në pjesën e parë për Valur.

Një goditje e fortë për skuadrën e Brdaric, që edhe pse provoi të reagonte e kishte të pamundur.

Në krahun tjetër, Valur realizoi edhe golin e katërt në minutën e 68-të me anë të Haraldsson.

Me humbjen e sotme, Vllaznia eliminohet nga garat evropiane me rezultat të përgjithshëm prej 6-2 ndaj Valurit. /Telegrafi/